معرفی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی- ابن سیناPDFچاپ

پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

این پژوهشگاه شامل پژوهشکده های بیوتكنولوژی تولید مثل، آنتی‌بادی منوكلونال و نانوبیوتكنولوژی، مرکز رشد زیست فناوری پزشکی و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر است.

پژوهشکدۀ بیوتکنولوژی تولید مثل این پژوهشگاه دارای چهار گروه پژوهشی جنین شناسی و آندرولوژی، ژنتیك تولید مثل و بیوتكنولوژی، مهندسی بافت و حقوق و اخلاق زیستی است و هر ساله با برگزاری چندین سمینار کشوری و کارگاه تخصصی، ضمن ارائۀ جدیدترین نتایج علمی حاصل از پژوهش در یکی از زمینه‌های تخصصی، می کوشد توجه دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را به ابعاد بین رشته‌ای آن موضوع ویژه معطوف‌کند.

این پژوهشکده، در كنار فعالیت‌های پژوهشی خود، به‌منظور زمینه‌سازی برای ارائۀ خدمات درمانی و به‌کارگیری نتایج حاصل از تحقیقات در عرصۀ درمان ناباروری، مركز فوق‌تخصصی درمان ناباروری و سقط مكرر ابن‌سینا را در قالب هفت كلینیك تخصصی ناباروری، سقط مكرر، پره‌ناتولوژی، درمان‌های جایگزین، سلامت جنسي، آندومتريوز و بیماری های پستان تأسیس كرده است.

پژوهشکدۀ "آنتی‌بادی منوکلونال" نیز از اسفندماه ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده و دارای چهار گروه پژوهشی هیبریدوما، مهندسی آنتی‌ژن و آنتی‌بادی، ایمونوشیمی و ایمونولوژی است.

به دنبال قرارگرفتن نظام تحقیقات نانو تکنولوژی در اولویت‌های تحقیقاتی و کاربردی کشور، پژوهشکدۀ نانوبیوتکنولوژی با هدف کشف نشانگرهای نوین سرطان و استفاده از نانوساختارها در تشخیص و درمان سرطان، با ساختاری متشکل از سه گروه پژوهشی نانوتکنولوژی، نانوبیوسنتز و تکنولوژی نوترکیب در سال 1384 تأسیس شده است.

گروه‌های پژوهشی یازده‌گانه این پژوهشکده‌ها، با برخورداری از تیمی مجرب با ۱۸ تنوع تخصصی در زمینه‌های علوم زیستی، بیوتكنولوژی و پزشكی مولكولی و بالینی و در تعامل با یكدیگر، زمینۀ انجام فعالیت‌های علمی و آموزشی بسیاری را فراهم كرده اند.

با توجه به توانمندی ها، تجهیزات و کادر تخصصی پیشرفتۀ پژوهشگاه ابن سینا، موافقت اصولی راه اندازی مرکز رشد زیست فناوری ابن سینا در سال 1388 صادر شد و این مرکز تحت حمایت فنی، علمی و اقتصادی پژوهشگاه ابن سینا از سال 1389 فعالیت خ.د را آغاز کرد. در سال 1393 با توجه به گسترش حوزۀ فعالیت ها با موافقت شورای گسترش، نام این مرکز به مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا تغییر کرد. فعالیت های این مرکز در زمینه های تخصصی بیوتکنولوژی تولید مثل، آنتی بادی منوکلونال و نانوتکنولوژی زیستی است. واحدهای مستقر در این مرکز می توانند از تجهیزات و خدمات ارائه شده از سوی پژوهشکده های بیوتکنولوژی تولید مثل و آنتی بادی منوکلونال، نانوتکنولوژی زیستی و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا بهره مند شوند. با ارائۀ مشاوره های تخصصی کسب و کار و تعامل با اندیشمندان و صاحبان تجربه، فرایند ارتباط صاحبان ایده با حامیان مالی را تسهیل می کند و برای توانمندسازی شرکت های نوپا تجاری سازی محصولات آن ها برنامه ریزی های راهبردی ارائه می کند.

از مهم‌ترین اهداف‌ شکل‌گیری پژوهشگاه ابن سینا، می توان انجام طرح‌های پژوهشی پایه، کاربردی و درمانی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی و " تولید مثل و سرطان"، پیگیری انجام طرح‌های پژوهشی تا پایان مرحلۀ نهایی، بررسی و شناسایی و کمک به رفع نیازهای پژوهشی بخش‌های تشخیصی و درمانی در زمینه‌ فناوری‌های نوین، فراهم آوردن امکانات لازم و متناسب با برنامه‌ها و طرح‌های پژوهشی، ایجاد ارتباط مطلوب با متخصصان و مبتکران مراکز علمی و پژوهشی کشور، فراهم كردن امکانات برای تحقق اهداف پژوهشگاه، ارائۀ خدمات درمانی و تولیدی متناسب با حوزه‌های فعالیت‌ پژوهشگاه، فراهم كردن زمینه‌های جذب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا برای انجام پایان‌نامه‌های پژوهشی، بهره‌گیری از آخرین نتایج پژوهش‌ها و پیشرفت‌های علمی برای توسعۀ اهداف پژوهشگاه و تدوین و ارائۀ آموزش‌های علمی ـ کاربردی و دوره‌های تحصیلات تکمیلی با همکاری دانشگاه‌ها را برشمرد.

ایجاد ارتباط فعال و سازنده با دیگر مؤسسه‌‌ها و نهادهای علمی و پژوهشی، برنامه‌ریزی علمی، تدوین و اجرای دوره‌های آموزشی کارشناسی ارشد و دکترا در زمینۀ فناوری‌های نوین با همکاری مراکز آموزشی داخل و خارج کشور مطابق ضوابط جهاد دانشگاهی، اطلاع‌رسانی، نشر کتاب‌ها، مجلات و خبرنامه‌های علمی و تحقیقاتی و برگزاری کنفرانس‌ها، سمپوزیوم‌ها و کارگاه‌های آموزشی و کنگره‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی از دیگر اهداف و فعالیت های پژوهشگاه است.

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
 
 

استخدام

جهت ثبت فرم آنلاین استخدام و در صورت بازبودن سیستم برای متقاضیان کار در پژوهشگاه ابن سینا و یا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

فرم استخدام

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

اخبار مهم

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز51
mod_vvisit_counterدیروز371
mod_vvisit_counterاین هفته781
mod_vvisit_counterاین ماه6251

حاضرین در سایت

 41 مهمان حاضر

لینک به سایت