صفحه اصلی معاونت آموزشی دفتر آموزش مداوم جامعه پزشكي
دفتر آموزش مداوم جامعه پزشکیPDFچاپ

 

پژوهشگاه ‌ابن‌سینا از سال ۱۳۷۷ به منظور ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه تکنولوژی‌های نوین باروری و بیوتکنولوژی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش مداوم در قالب سمینارها و کارگاهها نموده است و از سال ۱۳۸۱ با دریافت مجوز ایجاد مرکز آموزش مداوم و انتصاب دبیر آموزش مداوم از سوی اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به‌طور مستقل می‌تواند نسبت به دریافت مجوز برگزاری دوره‌ها و اعطای امتیاز آموزش مداوم به شرکت‌کنندگان دوره‌های آموزشی اقدام نماید. آموزش مداوم، کلیه فعالیت‌های بعد از فارغ‌التحصیلی جهت حفظ مهارتهای کسب شده و ارتقاء کیفی و کمی و آموختن مطالب و مهارتهای جدید علمی می‌باشد که در خصوص جامعه پزشکی، می‌تواند منجر به ارتقاء کیفی و کمی ارائه خدمات بهداشتی ـ درمانی جامعه گردد.

در برگزاری سمینارها، سمپوزیم‌ها و کارگاه‌های این پژوهشگاه، همواره سعی بر این است که از همکاری علمی و آموزشی سایر مراکز تحقیقاتی داخل و خارج کشور استفاده شود. این امر هم موجب ارتقاء سطح علمی و آموزشی این دوره‌ها می‌گردد و هم زمینه گسترش همکاری آتی را فراهم می‌نماید. خوشبختانه در چند سال اخیر استقبال شایان توجهی نسبت به دوره‌های آموزشی این پژوهشگاه مبذول شده است به نحوی که درخواست برگزاری مجدد برخی از کارگاه‌ها مورد تأکید بسیاری از متخصصین و علاقمندان بوده است.

هدف از آموزش مداوم در پژوهشگاه، ارتقاء و حفظ توانمندی حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان گروه علوم پزشکی (علوم پایه و بالینی) در کلیه سطوح مطابق ارزشهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ملی در راستای حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه است. بدین منظور طراحی برنامه‌های آموزش مداوم به صورتی انجام می‌شود که مخاطبان با جدیدترین یافته‌ها و روش‌های تئوری و عملی در هر برنامه آشنا شده و مباحث ارائه شده به ارتقاء دانش، نگرش و عملکرد ایشان بیانجامد. این آموزش‌ها به صورت رسمی و غیررسمی، مستقیم و غیرمستقیم با به کار بردن شیوه‌های نوین، ابداعی، پویا و کارآمد آموزش پزشکی و برگرفته از نیازهای فردی، حرفه‌ای، ملی، منطقه‌ای و جهانی با در نظر گرفتن امکانات و محدودیت‌ها است.

حیطه موضوعات برنامه‌های آموزش مداوم پژوهشگاه مبتنی بر فعالیت مراکز تحت پوشش و شامل مباحث بیوتکنولوژی، تولیدمثل و ناباروری، سرطان، نانوفناوری و رشته‌های وابسته می‌باشد. بنابراین بر اساس فعالیت مشترک گروه‌های پژوهشی و کمیسیون‌های تخصصی فوق‌الذکر، محتوای برنامه‌های آموزش مداوم این مجموعه به صورت بین‌رشته‌ای و متنوع بوده و مخاطبان برنامه‌های آموزش مداوم، طیف وسیعی از متخصصان رشته‌های مختلف علوم پایه و بالینی پزشکی به ویژه متخصصین رشته‌های زنان و زایمان و نازایی، ارولوژی، آندرولوژی، جنین‌شناسی، علوم آزمایشگاهی، پاتولوژی، بيماريهای عفونی و گرمسیری، زیست‌شناسی، میکروبیولوژی، ایمونولوژی، بیوشیمی، ژنتیک، روانپزشکی و روانشناسی، نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی، فارماکولوژی، داروسازی، پزشکان عمومی، ماماها و پرستاران را در بر می‌گیرد.

دفتر آموزش مداوم پژوهشگاه به عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌های آموزش مداوم، به امر تدوین سیاست‌ها، برنامه‌ریزی آموزشی و هماهنگ‌سازی آن با اولویت‌ها و برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشتغال دارد که حضور مدیران ارشد و متخصصان صاحب‌نظر پژوهشگاه در این کمیته، منجر به بهبود نگرش و کسب حمایت بیشتر علمی و اجرایی از برنامه‌های آموزش مداوم از یک سو و نوآوری در نحوه تدوین، اجرا و افزایش کیفیت دوره‌های آموزش مداوم از سوی دیگر محقق خواهد گردید.

در این راستا، اجرای برنامه‌ها با مشارکت و همکاری مراکز فاقد و دارای اعتبار آموزش مداوم در اولویت می‌باشد که این مراکز شامل دانشگاه‌ها، انجمن‌ها و نهادهای علمی دولتی و غیردولتی در داخل و خارج کشور است. نحوه مشارکت شامل همکاری علمی و اجرایی اعم از تدوین مفاد دوره آموزشی، پذیرش شرکت‌کنندگان، استفاده از فضاها و امکانات آموزشی موجود در هر یک از مراکز علمی و تبادل نظر متخصصین و مدیران ارشد هر دو مجموعه می‌باشد.

این پژوهشگاه با توجه به توانمندی نیروی انسانی و امکانات، ارتباط مناسب با متخصصین و صاحبنظران در داخل و خارج از کشور، داشتن زمینه‌های علمی به دلیل وجود مراکز پژوهشی متمرکز در حیطه‌های مورد بحث و حضور متخصصان در بیش از ۲۵ رشته تخصصی وابسته، توان همکاری و اجرای برنامه‌های آموزش مداوم با سایر دانشگاه‌ها و سازمان‌ها و مراکز پژوهشی مستقل کشوری و منطقه‌ای بین‌المللی را دارد.

علاقمندی متخصصان کشور به موضوعات نوین ارائه شده، اجباری بودن آموزش مداوم و عزم وزارت بهداشت در زمینه اعتباربخشی، توانمندی جهت برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت حرفه‌ای ـ تخصصی، راه‌اندازی سیستم‌های آموزش از راه‌دور و تمایل سازمانهای دولتی و غیردولتی برای برگزاری برنامه‌های آموزش مداوم مشترک با پژوهشگاه، از فرصت‌های مهم پیش‌رو در دفتر آموزش مداوم می‌باشد.

 

 

 

برنامه های آموزش مداوم
کنفرانس و کارگاه همایش و کنگره سخنرانی علمی ـ دوره ای
کنفرانس و کارگاههمایش و کنگرهسخنرانی علمی ـ دوره ای

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
 
 

مرکز رشد

آگهی
ما مصمم هستیم تا در حوزه فناوری سلامت همواره پیشرو و نوآور بوده و با تعالی گرایی و هم افزایی متناسب با نیاز کشور بالاترین سطح رشد را در موفقیت های تجاری در بازار داخلی و خارجی داشته باشیم.

استخدام

جهت ثبت فرم آنلاین استخدام و در صورت بازبودن سیستم برای متقاضیان کار در پژوهشگاه ابن سینا و یا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

فرم استخدام

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

اخبار مهم

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز420
mod_vvisit_counterدیروز383
mod_vvisit_counterاین هفته803
mod_vvisit_counterاین ماه11854

حاضرین در سایت

 143 مهمان حاضر

لینک به سایت