دوره دکتری تخصصی پژوهشیPDFچاپ

 

دوره دکترای تخصصی پژوهشی (Ph.D. by Research) يکی از بالاترين مقاطع تحصيلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D. by Research) می انجامد. اين دوره مجموعه‌ای هماهنگ از فعالیت پژوهشی و آموزشی است که هدف آن، تربیت متخصصينی است که با آشنايی با روش‌های پیشرفته تحقیق و دستیابی به جدیدترین مبانی پژوهشی بتوانند گامی در جهت توسعه پايدار، گسترش مرزهای دانش و ارتقاء سطح علمی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور بردارند.

محور اصلی فعاليتهای دوره دکترای تخصصی پژوهشی کسب دانش و مهارت از طريق پژوهش هدفمند و نوآوری در يک موضوع خاص است. آموزش وسيله برطرف کردن کاستی های آموزشی دانشجويان اين دوره است تا راه را برای حصول به اهداف دوره هموار سازد.

دوره دکتری تخصصی پژوهشی شامل دو مرحله دوره عالی پژوهش (.Master of Philosophy) (M.Phil) و دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D. by Research) می‌باشد. دوره .M.Phil يک ساله و دوره تخصصی پژوهشی سه ساله می باشد، هرچند طول اين دو دوره بر اساس نظر شوراي تحصيلات تکميلی در موارد ضروری به ترتيب يک و دو نيمسال تحصيلی قابل تمديد خواهد بود.

دوره دکتری تخصصی پژوهشی در مراکز تحقيقاتی مجهز و واجد شرايط پژوهشگاه که پس از احراز صلاحيت در معاونت تحقيقات و فن آوری وزارت بهداشت، مجوز مربوطه را از شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی دريافت نموده اند، برگزار می شود.

شرط اوليه جهت ثبت نام در فراخوان، دارا بودن حداقل دو مقاله نمايه شده در نمايه های درجه يک بين المللی به عنوان نويسنده اول يا مسؤل به تشخيص کميته منتخب پژوهشگاه، نمره زبان مطابق با مصوبات شورای عالی برنامه ريزی علوم پزشکی و موفقيت در مصاحبه/آزمون ورودی است.

مجموع واحدهای درسی دوره عالی پژوهش، با توجه به نظر استاد راهنما و نیازسنجی به عمل آمده بر اساس پروژه تحقیقاتی مدنظر برای دانشجو از سوی شورای تحصیلات تکمیلی موسسه تعیین می گردد. در پايان دوره .M.Phil، دانشجویانی که دوره را با موفقیت پشت سرگذارند، می توانند وارد مرحله بعد شوند.

در مرحله دکتری تخصصی پژوهشی، دانشجو با استفاده از مهارت های کسب شده در يک هدف تحقيقاتی يک يا چند پروژه تحقيقاتی را متناسب با اهداف مركز تحقيقات به انجام می رساند. در صورت تشخيص مركز، دانشجو در اين دوره علاوه بر واحدهای پايان نامه، ممكن است واحد آموزشی اختصاصی متناسب با پايان نامه و رشته تخصصی را بگذراند. اين واحدهای آموزشی می بايست در ظرف حداكثر 6 ماه به اتمام برسند و اين مدت جزو مدت زمان دوره محسوب نمی گردد. دوره Ph.D. by Research با انتشار نتایج حاصل از پروژه (حداقل 3 مقاله علمی ـ پژوهشی دارای نمایه بین المللی نوع یک) و دفاع از پايان نامه ختم می شود.

در صورتی كه دانشجو نتواند هر كدام از مراحل فوق الذكر را در مدت مجاز دوره به اتمام برساند، پژوهشگاه می تواند از دادن هرگونه مدرکی (حتی گواهی .M.Phil) به دانشجو خودداری نماید. مطابق آيين نامه وزارت بهداشت، مسؤليت رسيدگی به فعالیتهای دانشجويان دکتری تخصصی پژوهشی، به عهده شورای تحصيلات تکميلی و بر اساس قوانين موجود می باشد.

پايان نامه و مدارك در نهايت در وزارت بهداشت ارزيابی و مدرك فارغ التحصيلان متناسب با پايان نامه ارزيابی شده، صادر می گردد.

 

پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری تخصصی پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا

متقاضیان حائز شرایط اولیه دکترای تخصصی پژوهش محور جهت دعوت به مصاحبه

 

 

پیرامون دوره های دکترای تخصصی پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا
در صورتي كه محتوای اين سايت و به خصوص صفحه سوالات متداول، نتوانست به سوالات شما پاسخ دهد، ميتوانيد جهت اطلاعات بيشتر به نشاني زير مراجعه نموده يا تماس بگيريد:

تهران، پژوهشگاه فن آوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ـ ابن سینا، معاونت آموزشی، اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی

تلفن:

021-22432020 (داخلی 426)

021-22402110

پست الكترونيک: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

خواهشمند است نقطه نظرات خود را در خصوص محتوای «تارنمای دوره دكترای تخصصی پژوهشی» از طريق آدرس پست الكترونيك فوق الذكر اعلام فرماييد.

 

فرم شماره 2
  • داوطلب آزاد
  • داوطلب عضو هيات علمي آموزشي
  • داوطلب عضو هيات علمي پژوهشي
  • داوطلب استعداد درخشان
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
 
 

استخدام

جهت ثبت فرم آنلاین استخدام و در صورت بازبودن سیستم برای متقاضیان کار در پژوهشگاه ابن سینا و یا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

فرم استخدام

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

اخبار مهم

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز51
mod_vvisit_counterدیروز371
mod_vvisit_counterاین هفته781
mod_vvisit_counterاین ماه6251

حاضرین در سایت

 32 مهمان حاضر

لینک به سایت