صفحه اصلی پژوهشکده ها آنتی بادی مونوکلونال
معرفی پژوهشکده آنتی بادی مونوکلونالPDFچاپ

پژوهشكدة آنتی‌بادی منوكلونال وابسته به پژوهشگاه فن آوري‌هاي نوين علوم زیستی جهاددانشگاهی _‌ ابن‌سینا، با هدف ارائة خدمات تولیدی و پژوهشي در زمینه آنتی‌بادی‌های منوكلونال درسال ۱۳۷۹ تأسیس شد.

این پژوهشكده به منظور ایجاد پایگاهی جهت تمركز و هماهنگی فعالیتهای پژوهشی و تولیدی در زمینة تولید سلول‌های انسانی و حیوانی مولد آنتی‌بادی‌های منوكلونال، گامي بلند را به سوی توسعه علمی و صنعتی كشور برداشته است. تولید آزمایشگاهی و نیمه صنعتی آنتی‌بادی‌های منوكلونال مورد نیاز مراكز پژوهشي و یا شركت ‌های تولیدي و همچنين تخلیص و مطالعة ويژگي‌ آنتی‌بادی‌ها به منظور استفاده در تولید كیت‌های آزمایشگاهی و فرآورده‌های بیولوژیك تشخیصی و درمانی نقشي بسیار مؤثر و مفید در پیشبرد طرح‌های ملی پژوهشي در كشور خواهد داشت.

در مدتي كوتاه كه از تأسیس این پژوهشكده می‌گذرد، تاكنون چندین آنتی‌بادی از جمله آنتی‌بادی‌های ضدآنتی‌ژن‌های سطح اسپرم، ضدفریتین، PSA، BSA،Inhibin و پپتیدهای گوناگون مربوط به شاخص‌هاي سلول‌های سرطانی و نيز بيش از ۴۲ فراورده آنتي‌بادي پلي‌كلونال و كونژوگه آنزيمي و فلورسانس آنها تولید شده‌اند. در این پژوهشكده امكان تولید و تخلیص انواع آنتی‌بادی‌های منوكلونال و پلی‌كلونال و نیز تعیین ويژگي‌هاي این آنتی‌بادی‌ها وجود دارد. از دیگر وظایف این پژوهشكده، آموزش محققان ایرانی و انتقال تكنولوژی به مراكز پژوهشی داخل كشور، برگزاری دوره‌های آموزشی و كارگاه های تحقیقاتی كوتاه‌مدت و انجام طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های دانشجویی است.

این پژوهشكده همچنین عضو شبكه بیوتكنولوژی پزشكی كشور بوده و در این راستا و با همكاری اين شبكه، افزون بر انجام طرح‌های متعدد تحقیقاتی و تولیدی‌، با برگزاری كارگاه‌های تئوری ـ عملی تولید آنتی‌بادی، منوكلونال به علاقه‌مندان به فراگیری تولید این آنتی‌بادیها آموزش داده ‌است.

در تاریخ ۲۶/۶/۸۷ مجوز پژوهشکدة آنتي بادي منوكلونال، شامل سه گروه پژوهشي، از سوی شورای نظارت و گسترش تشکیلات پژوهشی جهاددانشگاهی اخذ شد.

 

 

آنتی بادی های تولید شده و مشتقات آنها

abproducts

 

  1. گروه پژوهشی هیبریدوما
  2. گروه پژوهشی ایمونوشیمی
  3. گروه پژوهشی مهندسی آنتی بادی ـ آنتی ژن

رئیس پژوهشکده: دکتر محمود جدی تهرانی (Ph.D ایمونولوژی)

 مدیر داخلی: علی احمد بیات

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۳۲
 
 

مرکز رشد

آگهی
ما مصمم هستیم تا در حوزه فناوری سلامت همواره پیشرو و نوآور بوده و با تعالی گرایی و هم افزایی متناسب با نیاز کشور بالاترین سطح رشد را در موفقیت های تجاری در بازار داخلی و خارجی داشته باشیم.

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

اخبار مهم

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز21
mod_vvisit_counterدیروز74
mod_vvisit_counterاین هفته21
mod_vvisit_counterاین ماه2253

حاضرین در سایت

 7 مهمان حاضر

لینک به سایت