صفحه اصلی پژوهشکده ها آنتی بادیمونوکلونال
معرفی پژوهشکده آنتی بادیمونوکلونالPDFچاپ

پژوهشكدة آنتی‌بادی منوكلونال وابسته به پژوهشگاهفن آوري‌هاي نوين علوم زیستی جهاددانشگاهی _‌ ابن‌سینا، با هدف ارائةخدمات تولیدی و پژوهشي در زمینه آنتی‌بادی‌های منوكلونال درسال ۱۳۷۹تأسیس شد  .

این پژوهشكده به منظور ایجاد پایگاهی جهت تمركز وهماهنگی فعالیتهای پژوهشی و تولیدی در زمینة تولید سلول‌های انسانی وحیوانی مولد آنتی‌بادی‌های منوكلونال، گامي بلند را به سوی توسعه علمیو صنعتی كشور برداشته است. تولید آزمایشگاهی و نیمه صنعتیآنتی‌بادی‌های منوكلونال مورد نیاز مراكز پژوهشي و یا شركت ‌هایتولیدي و همچنين تخلیص و مطالعة ويژگي‌ آنتی‌بادی‌ها به منظور استفادهدر تولید كیت‌های آزمایشگاهی و فرآورده‌های بیولوژیك تشخیصی و درمانینقشي بسیار مؤثر و مفید در پیشبرد طرح‌های ملی پژوهشي در كشور خواهدداشت  .

در این پژوهشكده تا اكنون چندین آنتی‌بادی از جملهآنتی‌بادی‌های ضدآنتی‌ژن‌های سطح اسپرم، ضدفریتین، PSA  ، BSA  ،Inhibin وپپتیدهای گوناگون مربوط به شاخص‌هاي سلول‌های سرطانی و نيز بيش از ۴۲فراورده آنتي‌بادي پلي‌كلونال و كونژوگه آنزيمي و فلورسانس آنها تولیدشده‌اند. در این پژوهشكده امكان تولید و تخلیص انواع آنتی‌بادی‌هایمنوكلونال و پلی‌كلونال و نیز تعیین ويژگي‌هاي این آنتی‌بادی‌ها وجوددارد. از دیگر وظایف این پژوهشكده، آموزش محققان ایرانی و انتقالتكنولوژی به مراكز پژوهشی داخل كشور، برگزاری دوره‌های آموزشی وكارگاه های تحقیقاتی كوتاه‌مدت و انجام طرح‌های تحقیقاتی وپایان‌نامه‌های دانشجویی است .

این پژوهشكده همچنین عضو شبكه بیوتكنولوژی پزشكیكشور بوده و در این راستا و با همكاری اين شبكه، افزون بر انجامطرح‌های متعدد تحقیقاتی و تولیدی‌، با برگزاری كارگاه‌های تئوری ـعملی تولید آنتی‌بادی، منوكلونال به علاقه‌مندان به فراگیری تولید اینآنتی‌بادیها آموزش داده ‌است.

به علاوه آنتی بادی های منوکلونال و پلی کلونالذکر شده و نیز پروتئین های نوترکیب، که همانند آنتی بادی های کایمریکو انسانی شده در جهت تولید فراورده های دارویی ، مورد استفاده قرار میگیرند به کاهش هزینه های درمانی و نیز جلوگیری از واردات داروهای گرانقیمت در کشور کمک کرده و امکان تحقیقات بر روی محصولات با تکنولوژیبالا را فراهم نماید که این موضوع می تواند علاوه بر افزایش تواناقتصادی کشور در اشتغال زایی خصوصا برای فارغ التحصیلان بیولوژی بسیارموثر باشد.

در تاریخ 26/6/87 مجوز پژوهشکدة آنتي باديمنوكلونال، شامل گروه پژوهشي زیر، از سوی شورای نظارت و گسترش تشکیلاتپژوهشی جهاددانشگاهی اخذ شد:

 

 

آنتی بادیهای تولید شده و مشتقات آنها

abproducts

 

  1. گروه پژوهشی هیبریدوما
  2. گروه پژوهشی ایمونوشیمی
  3. گروه پژوهشی مهندسی آنتی بادی ـ آنتی ژن

سرپرست پژوهشکده: دکتر حجت الله ربانی

 مدیر داخلی: علی احمد بیات

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ساعت ۰۷:۵۷
 
 

استخدام

جهت ثبت فرم آنلاین استخدام و در صورت بازبودن سیستم برای متقاضیانکار در پژوهشگاه ابن سینا و یا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقطمکرر ابن سینا، خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

فرماستخدام

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز90
mod_vvisit_counterدیروز111
mod_vvisit_counterاین هفته519
mod_vvisit_counterاین ماه1316

حاضرین در سایت

 16 مهمان حاضر

لینک به سایت