صفحه اصلی پژوهشکده ها آنتی بادی مونوکلونال
معرفی پژوهشکده آنتی بادی مونوکلونالPDFچاپ

پژوهشكدة آنتی‌بادی منوكلونال وابسته به پژوهشگاه فن آوري‌هاي نوين علوم زیستی جهاددانشگاهی _‌ ابن‌سینا، با هدف ارائة خدمات تولیدی و پژوهشي در زمینه آنتی‌بادی‌های منوكلونال درسال ۱۳۷۹ تأسیس شد  .

این پژوهشكده به منظور ایجاد پایگاهی جهت تمركز و هماهنگی فعالیتهای پژوهشی و تولیدی در زمینة تولید سلول‌های انسانی و حیوانی مولد آنتی‌بادی‌های منوكلونال، گامي بلند را به سوی توسعه علمی و صنعتی كشور برداشته است. تولید آزمایشگاهی و نیمه صنعتی آنتی‌بادی‌های منوكلونال مورد نیاز مراكز پژوهشي و یا شركت ‌های تولیدي و همچنين تخلیص و مطالعة ويژگي‌ آنتی‌بادی‌ها به منظور استفاده در تولید كیت‌های آزمایشگاهی و فرآورده‌های بیولوژیك تشخیصی و درمانی نقشي بسیار مؤثر و مفید در پیشبرد طرح‌های ملی پژوهشي در كشور خواهد داشت  .

در این پژوهشكده تا اكنون چندین آنتی‌بادی از جمله آنتی‌بادی‌های ضدآنتی‌ژن‌های سطح اسپرم، ضدفریتین، PSA  ، BSA  ،Inhibin و پپتیدهای گوناگون مربوط به شاخص‌هاي سلول‌های سرطانی و نيز بيش از ۴۲ فراورده آنتي‌بادي پلي‌كلونال و كونژوگه آنزيمي و فلورسانس آنها تولید شده‌اند. در این پژوهشكده امكان تولید و تخلیص انواع آنتی‌بادی‌های منوكلونال و پلی‌كلونال و نیز تعیین ويژگي‌هاي این آنتی‌بادی‌ها وجود دارد. از دیگر وظایف این پژوهشكده، آموزش محققان ایرانی و انتقال تكنولوژی به مراكز پژوهشی داخل كشور، برگزاری دوره‌های آموزشی و كارگاه های تحقیقاتی كوتاه‌مدت و انجام طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های دانشجویی است .

این پژوهشكده همچنین عضو شبكه بیوتكنولوژی پزشكی كشور بوده و در این راستا و با همكاری اين شبكه، افزون بر انجام طرح‌های متعدد تحقیقاتی و تولیدی‌، با برگزاری كارگاه‌های تئوری ـ عملی تولید آنتی‌بادی، منوكلونال به علاقه‌مندان به فراگیری تولید این آنتی‌بادیها آموزش داده ‌است.

به علاوه آنتی بادی های منوکلونال و پلی کلونال ذکر شده و نیز پروتئین های نوترکیب، که همانند آنتی بادی های کایمریک و انسانی شده در جهت تولید فراورده های دارویی ، مورد استفاده قرار می گیرند به کاهش هزینه های درمانی و نیز جلوگیری از واردات داروهای گران قیمت در کشور کمک کرده و امکان تحقیقات بر روی محصولات با تکنولوژی بالا را فراهم نماید که این موضوع می تواند علاوه بر افزایش توان اقتصادی کشور در اشتغال زایی خصوصا برای فارغ التحصیلان بیولوژی بسیار موثر باشد.

در تاریخ 26/6/87 مجوز پژوهشکدة آنتي بادي منوكلونال، شامل گروه پژوهشي زیر، از سوی شورای نظارت و گسترش تشکیلات پژوهشی جهاددانشگاهی اخذ شد:

 

 

آنتی بادی های تولید شده و مشتقات آنها

abproducts

 

  1. گروه پژوهشی هیبریدوما
  2. گروه پژوهشی ایمونوشیمی
  3. گروه پژوهشی مهندسی آنتی بادی ـ آنتی ژن

سرپرست پژوهشکده: دکتر حجت الله ربانی

 مدیر داخلی: علی احمد بیات

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۷
 
 

استخدام

جهت ثبت فرم آنلاین استخدام و در صورت بازبودن سیستم برای متقاضیان کار در پژوهشگاه ابن سینا و یا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

فرم استخدام

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

اخبار مهم

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز53
mod_vvisit_counterدیروز305
mod_vvisit_counterاین هفته2044
mod_vvisit_counterاین ماه5701

حاضرین در سایت

 17 مهمان حاضر

لینک به سایت