صفحه اصلی پژوهشکده ها بیوتکنولوژیتولیدمثل
معرفی پژوهشکده بیوتکنولوژیتولید مثلPDFچاپ

مركز تحقیقات بيولوژي و بیوتكنولوژی تولیدمثل و نازايي در سال۱۳۷۷، به همت جمعی از متخصصان علوم پایة پزشكی و درمان ناباروری، باتصویب هیأت امنا جهاد دانشگاهی تأسیس شد. در تاریخ ۱۹/۴/۷۸، مجوزتأسیس مركز تحقیقات بیوتكنولوژی تولیدمثل، به استناد رأی شورای گسترشدانشگاه‌های علوم پزشكی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی، از سويوزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشكی وقت، صادر شد.

اين پژوهشكده، هم‌اكنون با برخورداری از شش گروه پژوهشیایمونولوژی‌تولیدمثل، غددتوليدمثل و آندرولوژي، جنين‌شناسي،ژنتیک‌توليدمثل و بيوتكنولوژي، عفونت‌هاي توليدمثل، حقوق و اخلاقزیستی طرح‌های پژوهشی متعددی را دربارة موضوعات مرتبط با اولویت‌ها ومحورهای فعالیت خود، با تأمین بودجه از منابع داخلی و بین‌المللی، دردست انجام دارد. از جمله وجوه متمايز كنندة اين پژوهشكده، همكاری وفعالیت پژوهشي متخصصان علوم پایة پزشكی، (جنین شناسی، ایمونولوژی،ژنتیك، بیوشیمی، بیولوژی سلولی و مولكولی و متخصصان بالینی، زنان وزایمان و نازایی، آندرولوژی، غدد درون‌ریز، عفونی و بیماری‌هایگرمسیری و ...) ، در كنار یكدیگر، در انجام طرح‌های پژوهشی و درمانیاست. با توجه به نوپايي نسبی علوم تولیدمثل و ناباروری و گسترش سریعآن در دودهة گذشته، گستره‌اي وسیع از پژوهش‌ها فراروی محققانقرارگرفته است كه البته، دستیابی و برنامه‌ریزی برای تمام این جنبه‌هاامكان پذیر نیست. از اين‌رو، این پژوهشكده اولویت‌های تحقیقاتی خودرا، در حیطة تولیدمثل و ناباروری، بر محورهاي سقط مكرر، اندومتریوز،ناباروری با علت نامشخص، سلول‌های بنیادی، حیوانات ترانسژنیک، جنین،ناباروری در مردان و زنان با علل ژنتیکی و عفونت تولیدمثل متمركز كردهاست.

تاكنون با تلاش اعضاء محترم هیأت علمی این پژوهشكده، از طرح‌هایمتنوع تحقیقاتی پايان یافته و یا در دست اجرا، تعداد زیادی مقالةداخلی، مقالة بین‌المللی، خلاصه مقاله‌هاي داخلی و خلاصه مقاله‌هايبین‌المللی منتشر شده است.

از موارد قابل توجه در فعاليت‌هاي این پژوهشكده، تأسیس مركز فوقتخصصي درمان ناباروری و سقط مكرر ابن‌سینا است كه با همكاری مركزدرمان ناباروری لوبك (Lubeck) آلمان و زیرنظر دانشمند برجسته و ازپيشگامان IVF در ایران، پروفسور صفا الحسنی، تأسیس شد.

 

  1. گروه پژوهشی ژنتیک توليدمثل و بيوتكنولوژي
  2. گروه پژوهشی جنين‌شناسی و آندرولوژي
  3. گروه پژوهشی حقوق و اخلاق زیستی
  4. گروه پژوهشی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

سرپرست پژوهشکده: دکتر سمیه کاظم نژاد
مدیر داخلی:
هاله عدالتخواه

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ساعت ۰۷:۵۳
 
 

استخدام

جهت ثبت فرم آنلاین استخدام و در صورت بازبودن سیستم برای متقاضیانکار در پژوهشگاه ابن سینا و یا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقطمکرر ابن سینا، خواهشمند است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

فرماستخدام

گروه پژوهشی جدید

آگهی
مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

سرویس ایمیل

آگهی

ورود اعضای سایتآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز90
mod_vvisit_counterدیروز111
mod_vvisit_counterاین هفته519
mod_vvisit_counterاین ماه1316

حاضرین در سایت

 16 مهمان حاضر

لینک به سایت